19th CROATIAN ONE-MINUTE FILM FESTIVAL
19. HRVATSKI FESTIVAL JEDNOMINUTNIH FILMOVA / 26.-28.05.2011.

Žiri/Jury

Diego Zucchi, Italija / Italy
Alen Drljević, Bosna i Hercegovina / Bosnia and Herzegovina
Martina Validžić, Hrvatska / Croatia
Zvonimir Rumboldt, Hrvatska / Croatia
Zvonimir Karakatić, Hrvatska / Croatia

GRAND PRIX

WHAT VIRGIN MEANS
Michael Davies, United Kingdom, 2010, 60 sec.

1.nagrada / 1st Prize

THE HAPPY LIFE
Bert Dombrecht, Belgium, 2009, 60 sec.

2.nagrada / 2nd Prize

ROLLS OF IDENTITY
Jakub Paczek, Poland, 2009, 60 sec..

3.nagrada / 3rd Prize

L’AUTRE CÔTÉ
(THE OTHER SIDE)
Séraphin Zounyekpe, Benin, 2011, 60 sec.




Nagrada UNICA-e / UNICA Medal

PRIPRAVIT’, ODISTIT’
(PREPARE, RELEASE)
author: Martin Huba, Slovakia, 2010, 60 sec.




Nagrada publike / Audience Award

IZAĐI (Come out)
Darko Bizjak, Croatia, 2011., 60 sec.

SLUŽBENI PROGRAM
OFFICIAL PROGRAMME


1.SJEĆANJA /Memories/
Milan Bukovac, Hrvatska, 2011., 60 sek.
2.DESPEJADO /Clear/
Jotoni Perez, Španjolska, 2011., 60 sek.
3.THE OTHER
Frank ter Horst, Nizozemska, 2010., 60 sek.
4.STORY OF PAST
Ho Ka Hei, Kina, 2011., 60 sek.
5.100.000 STARLINGS
Mark Rigler, UK, 2011., 60 sek.
6.LOLDINI
Vitor Lopes, Portugal, 2009., 60 sek.
7.SHI(F)T
Hrvoje Selec, Hrvatska, 2010., 60 sek.
8.OIL ON MOON
Jürgen Danβmann, Njemačka, 2010., 60 sek.
9.BIK KOJI SJEDI /See thing bull/
Saša Zec, Hrvatska, 2010., 60 sek.
10.CROSSING
Christian Fischer, Njemačka, 2010., 60 sek.
11.LIFE OF A MAN
Chris Daykin, Šri Lanka, 2011., 60 sek.
12.THE DOLLS HOUSE
Chris Daykin, Šri Lanka, 2011., 60 sek.
13.A VERY QUIET FILM
Chris Daykin, Šri Lanka, 2011., 60 sek.
14.SLEPAČÍ ŽIVOTNÝ ŠTÝL /Chicken lifestyle/
Jan Kuska – L’uboš Trizna, Slovačka, 2009., 35 sek.
15.DALE AL PLAY! /Press play!/
Carlos Duque, UK, 2010., 60 sek.
16.SLEEPYHEAD
Nenko Genov, Bugarska, 2010., 60 sek.
17.KAO CHAU CHIUE FA JENG HOU CHIUN
/Climax deficiency syndrome/
Hsien-Kuei Ou, Tajvan, 2011., 60 sek.
18.AUGUSTE
Jacques Roure, Francuska, 2009., 60 sek.
19.PI/4
Alexey Khramtsov, Rusija, 2010., 60 sek.
20.ROLLS OF IDENTITY
Jakub Paczek, Poljska, 2009., 60 sek.
21.HOW TO USE TIME FLEXIBLY
Eckhard Kruse, Njemačka, 2010., 60 sek.




22.PRIPRAVIT’, ODISTIT’ /Prepare, release/
Martin Huba, Slovačka, 2010., 59 sek.
23.http://communism2010.com
Sántha Dénes – Damó Zsolt, Rumunjska, 2010, 60 sek.
24.MARÓGĖP, LEMEZVÁGÓGĖP, FÚRÓGĖP
/Milling machine, shearing machine, drill/
Zsolt Ercsei, Rumunjska, 2010, 60 sek.
25 TRANSMISSION
Peter Balko, Slovačka, 2009., 60 sek.
26.NOKTURNO /Nocturne/
Jiří Horenský, Češka, 2009., 60 sek.
27.CONFESSION OF INNOCENCE
Maksymilian Ceroń, Poljska, 2010., 60 sek.
28.SAN /Dream/
Miroslav Ružić, Hrvatska, 2010., 60 sek.
29.I JA BIH /I would like too/
Dušan Vugrinec-Vugi, Hrvatska, 2010., 60 sek.
30.MOBILE WERK
Peter Vadocz, Mađarska, 2011., 60 sek.
31.ALELUJA /Alleluia/
Ivana Rupić, Hrvatska, 2010., 59 sek.
32.ESCRITO EN LA PIEDRA /Written in stone/
Matias Sanches, Argentina, 60 sek.
33.LINIJA /Line/
Aleksandar Muharemović – Damir Tomić, Hrvatska, 2011., 60 sek.
34.MELT
Tony Round, Kanada, 2011., 60 sek.
35.MISS THE TARGET
Denis Sychev, Rusija, 2011., 57 sek.
36.CASABLANCA 1 PM
Octavian Fedorovici, Španjolska, 2010., 60 sek.
37.OOH LA LA
Sharon Katz, Kanada, 2010., 60 sek.
38.BALADA O PENZIONERU /Ballad on pensioners/
Dorela Dujmušić, Hrvatska, 2011., 60 sek.
39.IZAĐI /Come out/
Darko Bizjak, Hrvatska, 2011., 60 sek.
40.KUTIJA /Box/
Josip Žuvan, Hrvatska, 2011., 60 sek.
41.ZVONO /Bell/
Sonja Tarokić, Hrvatska, 2010., 60 sek.




42.A LA CARRIÈRE / Quarry /
Séraphin Zounyekpe, Benin, 2010., 60 sek.
43.BRANCHAGES=EXTINCTEUR /Branches=extingusher/
Séraphin Zounyekpe, Benin, 2011., 60 sek.
44.L’AUTRE CÔTÉ /The other side/
Séraphin Zounyekpe, Benin, 2011., 60 sek.
45.L’EAU /Water/
Séraphin Zounyekpe, Benin, 2010., 60 sek.
46.VOL A TIL /Flying/
Claudine Castillo, Meksiko, 2009., 60 sek.
47.EXPLOSAO DEMOGRAFICA /Demographic explosion/
Luiz Pessoa, Brazil, 2009., 60 sek.
48.DAS KANN ICH DOCH IM SCHLAF /I can do it only in dreams/
Gabriele Nagel – Andreas Heikaus, Njemačka, 2009., 60 sek.
49.THE HAPPY LIFE
Bert Dombrecht, Belgija, 2009., 60 sek.
50.360 °
Tony Round, Kanada, 2010., 60 sek.
51.SPINNING
Tony Round, Kanada, 2006., 60 sek.
52.WHAT VIRGIN MEANS
Michael Davies, UK, 2010., 60 sek.
53.LITLE FAIRY
Veronika Mikalová, Češka, 2009., 60 sek.
54.ECHOES
John Riley, UK, 2010., 60 sek.
55.PRESUDA /Judgement/
Ante Nerovčić – Mario Šulina, Hrvatska, 2008., 60 sek.
56.THE GOAT
Razvan Parlog, Rumunjska, 2010., 60 sek.
57.ALICE IN WONDERLAND
Serena Scuccimarra, Italija, 2009., 60 sek.
58.MICRO DATE
Jonáš Karásek, Slovačka, 2009., 60 sek.
59.IN OMNE TEMPUS /For all time/
Peter Važan, Slovačka, 2010., 60 sek.
60.PRŠTI, PRŠTI BIJELA STAZA /Let it snow/
Arminio Grgić, Hrvatska, 2010., 60 sek.