9th CROATIAN MINUTE MOVIE CUP
9. HRVATSKA REVIJA JEDNOMINUTNIH FILMOVA / 25.-26.05.2001.

Žiri/Jury

György Palos, Mađarska / Hungary
Petre Čapovski, Makedonija / Macedonia
Ivo Škrabalo, Hrvatska / Croatia
Lukas Nola, Hrvatska / Croatia
Dario Marković, Hrvatska / Croatia

1.nagrada / 1st Prize

MAEKLONG STATION OR MARKET?
Mf.Malleron, CLUB VIDEO ANGEVIN, France

2.nagrada / 2nd Prize

LIJUBA
Armando & Claudio Alberti, SUPEROTTO VIDEO CLUB MERANO, Italy

3.nagrada / 3rd Prize

LA CHAINE
Guy Leger, C.C.A.M. CLUB DE CINEASTES AMATEURS DU MAINE, France

Nagrada UNICA-e / UNICA Medal

UVIJEK ME PREKINU KAD PIŠEM GRA…
Zoran Mudronja,, Zagreb, Croatia

Nagrada publike / Audience Award

MAEKLONG STATION OR MARKET?
Mf.Malleron, CLUB VIDEO ANGEVIN, France

Nagrada Galerije Beck / Gallery Beck Award

BE MY FRIEND
Dunja Sablić, Marija Prusina, Split, Croatia

Nagrada Galerije Hajdarović / Gallery Hajdarović Award

SLAP 2001
Matko Dodig, KINOKLUB “ZAGREB”, Zagreb, Croatia

Posebna nagrada Galerije Hajdarović / Gallery Hajdarović Special Award

PUDDLES OF MEMORIES
Kunyi Chen, Singapour

SLUŽBENI PROGRAM
OFFICIAL PROGRAMME

1.DOGGED
autor: Hans Lips, ERSA, Nizozemska, 1998., DV, 59 sec.
2.THE CURE
grupa autora, CTK “ZAPREŠIĆ”, Zaprešić, SVHS, 60 sec.
3.MAEKLONG STATION OR MARKET?
autor: Mf. Malleron, CLUB VIDEO ANGEVIN, Francuska, 2000., VHS, 60 sec.
4.MAJSKO JUTRO MATOROG FAUNA
autor: GRČ, KINOKLUB “ZAGREB – SF” i HFS, Zagreb, 2001., BETACAM SP, 53 sec.
5.PARIS XXI
autor: Aleksandra Skljarova, KANUTIAIA YOUNG HOBBY CENTER TALLIN, Estonija, 2001., VHS, 59 sec.
6.ISTINE I LAŽI
grupa autora, VIDEO SKUPINA DOMA UČENIKA SREDNJIH ŠKOLA BJELOVAR, Bjelovar, 2001., SVHS, 59 sec.
7.RASIPANIOT TOP (Neispravni top)
autor: Vlado Atkovski – Lale, SAMOSTALNI AUTOR, Makedonija, 2001., VHS, 60 sec.
8.FILM
autori: Saša Duka, Aleksandar Muharemović, Damir Tomić , VIDEOKLUB “MURSA”, Osijek, 2001., SVHS, 52 sec.
9.BUTTERFLY
IRANIAN YOUNG CINEMA SOCIETY, Iran, VHS, 60 sec.
10.NAJBOLJE STVARI
Karlo Košćak (r, sc), Matko Burić (k, mt), Igor Kuhar (ton), FAG “ENTHUSIA PLANCK”, Samobor, 2001., VHS, 59 sec.
11.VERKEERDSBORDEN
autori: Frits Geerlings, Sjra Hodzelmans, OPEN LENS, Nizozemska, 2000., DVCam, 60 sec.
12.PEGLANJE
Marijan Lončar (r, sc), Davor Rogić (mt), Vanja Dražinić (ton), D.I.A.T. d.o.o., Zagreb, VHS, 60 sec.
13.ČLOVĔČE, NEZLOB SE (Man, don’t be annoyed)
Daniela Havránková (r, sc), Petr Schejbal (k), Petr Lášek (mt, ton), STANICE TEHNIKU VIDEOKLUB POLAS, Češka Republika, 2000., VHS, 59 sec.
14.DONKEY EXPO 2000
autor: Björn Andreasson, SAMOSTALNI AUTOR, Švedska, 2000., VHS, 60 sec.
15.TRAIN 622
Milan Bunčić (r, sc), Andrej Hanžek (k), Milan Bukovac (mt), AUTORSKI STUDIO FFV, Zagreb, 2001., DVCam, 60 sec.



16.DER GÄRTNER
autori: N.&F. Telatzky, F. Rosenbüchler, F. C. NEUNKIRCHEN, Austrija, 2000., VHS, 59 sec.
17.EPISTROPHY (ZAVRŠNA TEMA)
Tomislav Šango (r, sc), Tanja Kljajić (k), Veljko Segarić (mt), OD RUKE DO RUKE FILM, Zagreb, 2001., VHS, 59 sec.
18.RAD NA CRVENO
Amel Kobić (r, sc, k, ton), Tarik Bajramović (r, sc, mt), NTV ZETEL, Bosna i Hercegovina, 2000., BETACAM SP, 59 sec.
19.PORUKA
autor: Milan Bukovac, AUTORSKI STUDIO FFV, Zagreb, 2001., DVCam, 58 sec.
20.SCACHMATT
autor: Karlheinz Manthey, BDFA, Njemačka, 2000., VHS, 60 sec.
21.ŽIVOT
Vladimir Kariolić (r, k), Darko Duda (sc, mt, ton), SAMOSTALNI AUTOR, Rijeka, 2000., VHS, 55 sec.
22.LA CHAINE
autor: Guy Leger, C.C.A.M., Francuska, 2000., DV, 60 sec.
23.SIZIF
autor: Davor Biruš, FKVK “ZAPREŠIĆ”, Zaprešić, SVHS, 60 sec.
24.WE CAN FLY
autor: Csaba Vándor, István M. Dabi, SAMOSTALNI AUTOR, Mađarska, 2001., VHS, 60 sec.
25.FOCUS
IRANIAN YOUNG CINEMA SOCIETY, Iran, VHS, 58 sec.
26.IZLAZ
autor: Davor Klarić, FKVK “ZAPREŠIĆ” i GORNJOGRADSKA GIMNAZIJA, Zaprešić, SVHS, 60 sec.
27.T.V. (Total Verkéiert)
autor: Jeannot Stirn, C.A.L., Luksemburg, 1995., SVHS, 45 sec.
28.PROVALA
autor: Sanjin Srok, KINOVIDEOKLUB “LIBURNIJA-FILM”, Rijeka, 2001., VHS, 59 sec.
29.DEFEKT
autor: Ivo Renotiere, SAMOSTALNI AUTOR, Češka Republika, 2000., VHS, 57 sec.
30.REW
autor: Irena Marković, KINOKLUB “ZAGREB”, Zagreb, 2001., DV, 60 sec.
31.HET BAD
autor: Jan Van Weeszenberg, TEKENFILM CEL-ANIMATIE, Nizozemska, VHS, 52 sec.
32.SLAP 2001
autor: Matko Dodig, KINOKLUB “ZAGREB”, Zagreb, 2001., DV, 55 sec.



33.PÄIVÄ
autor: Pekka Lehto, Finska, 2001., VHS, 60 sec.
34.NEMOGUĆA EMISIJA
autor: Trpimir Kvesić, SAMOSTALNI AUTOR, Zagreb, 2001., DVCam, 59 sec.
35.PUDDLES OF MEMORIES
autor: Kunyi Chen, SAMOSTALNI AUTOR, Singapur, VHS, 60 sec.
36.BE MY FRIEND
Dunja Sablić (r, sc, mt, ton), Marija Prusina (k), SAMOSTALNI AUTOR, Split, 2001., VHS, 60 sec.
37.DE PORTETTENTREKKER
autor: Paul Misplon, ACTION – ROESELARE, Belgija, 2000., SVHS,58 sec.
38.LJETNE RADOSTI
autor: Davor Klarić, FKVK “ZAPREŠIĆ”, Zaprešić, SVHS, 60 sec.
39.INTERFARSIGTEDNESS
Alfredo Castellanos (r, sc, mt, ton), Núria Megias (r, sc, mt, ton), Ramon Roig (k), DE HUSILLO TV, Španjolska, 2001., VHS, 60 sec.
40.THE MOMENT
Branko Pašić (r, sc, k), Boris Plastić (mt, ton), AKADEMIJA DRAMSKE UMJETNOSTI, Zagreb, 2001., BETACAM SP, 60 sec.
41.KIKS
autor: Vikentija Đorđevski, AKADEMSKI KINO KLUB – SKOPJE, Makedonija, 2001., VHS, 55 sec.
42.RELAX!
autor: Alen Soldo, KINO KLUB “SPLIT”, Split, 2001., DV, 60 sec.
43.NEUE MODEN
autor: Frank Dietrich, VIDEOFILMER SENFTENBERG, Njemačka, 2000., VHS, 60 sec.
44.UVIJEK ME PREKINU KAD PIŠEM GRA…
autor: Zoran Mudronja, SAMOSTALNI AUTOR, Zagreb, 2001., CD-ROM, 60 sec.
45.TRING
Sylvia Holstijn (r, sc), Guido Van Gennep (k), Jonathan Mechanicus (mt), Nizozemska, DV, 59 sec.
46.THE MISSION
autor: Ivan Marčec, FKVK “ZAPREŠIĆ”, Zaprešić, SVHS, 60 sec.
47.FLEXUS
autor: Michael Rösel, BDFA, Njemačka, 2000., VHS, 60 sec.
48.LUDE KRAVE VOLE ROCK
autor: Igor Ivanović, GFR FILM-VIDEO, Požega, 2001., VHS, 60 sec.
49.LIJUBA
Armando Alberti (r, k, mt), Claudio Alberti (r, sc), SUPEROTTO VIDEOCLUB MILANO, Italija, 1998., VHS, 60 sec.