7th CROATIAN MINUTE MOVIE CUP
7. HRVATSKA REVIJA JEDNOMINUTNIH FILMOVA / 21.-22.05.1999.

Žiri/Jury

György Palos, Mađarska / Hungary
Vladimir Murtin, Nizozemska / Netherlands
Krešimir Mikić, Hrvatska / Croatia
Dario Marković, Hrvatska / Croatia
Mile Beslić, Hrvatska / Croatia

1.nagrada / 1st Prize

DIFFERENT WORLDS
Ǻke Kǻller, FILMLIGAN, Sweden

2.nagrada / 2nd Prize

MRAV
Damir Alter Matijević, Zagreb, Croatia

3.nagrada / 3rd Prize

TOMISLAV GOTOVAC
Tomislav Gotovac, Zagreb, Croatia

Nagrada UNICA-e / UNICA Medal

DROGA
Henryk Lehnert, AKF “CHEMIK” OSWIĘCIM, Poland

Nagrada publike / Audience Award

MRAV
Damir Alter Matijević, Zagreb, Croatia

Nagrada Galerije / Gallery Beck Award

NAVIGACE
Milan Haškovec, HAŠFILM, Czech Republic

Nagrada Galerije Hajdarović / Gallery Hajdarović Award

DIFERENT WORLDS
Åke Kåller, FILMLIGAN, Sweden

Nagrada ČVU (Češkog izbora UNICA)
ČVU UNICA Award

FUCK THE FUTURE
Alen Soldo, KINOKLUB “SPLIT”, Split, Croatia

SLUŽBENI PROGRAM
OFFICIAL PROGRAMME


1.GRAVITATION Rüdiger Schnoor (r), W. Wesemann (sc), FILM-U. VIDEOFREUNDE NEU–ISENBURG, Njemačka, 1993., VHS, 60 sec.
2.GULP POST Slaven Jekauc (r, sc), Maja Zrnić (k), Dana Budisavljević (mt), Vjeran Pavlinić (ton), MSJ, Zagreb, 1999., VHS, 55 sec.
3.ÇA ALORS! autor: Annie Stoquart, ROYAL CAMERA CLUB BINEHOIS, Belgija, SVHS, 54 sec.
4.JUST CRUSIN’ Tanja Kljajić (r, sc), Tomislav Šango (k, ton), Veljko Segarić (mt), OD RUKE DO RUKE SEKTOR FILMA, Zagreb, 1999., VHS, 58 sec.
5.BUS ANTROPOLOGY Bartłomiej Stroiński (r, sc, k, mt, ton), Magdalena Wawrzyniak (k), Z. F. “SWAR-FILM”, Poljska, 1998., VHS, 60 sec.
6.GLEDAJUĆI IH TAKO… Tanja Cotić – Cot (r, k), Zoran Ventin (mt), Boris Barbalić (mt), KINOVIDEO KLUB “LIBURNIA-FILM”, Rijeka, 1999., VHS, 56 sec.
7.DROGA autor: Henryk Lehnert, AKF “CHEMIK” OSWIĘCIM, Poljska, 1996., VHS, 60 sec.
8.APOCALYPSE NOW autor: Tim Verschaeren, MILLENNIUM FILM & VIDEOCLUB HEIST OP DEN BERG, Belgija, 1999., SVHS, 60 sec.
9.SLASNI ZALOGAJ grupa autora, Miroslav Klarić (mt), CENTAR TEHNIČKE KULTURE, Zaprešić, 1999., SVHS, 60 sec.
10.ECHO DER BERGE Sonja Steger (r, k, mt), Fritz Gratzer (sc, mt, ton), KDKÖ VIENNA, Austrija, 1998., SVHS, 54 sec.
11.FUCK THE FUTUREAlen Soldo (r, sc, mt), Petar Jurčević (k), KINO KLUB “SPLIT”, Split, SVHS, 59 sec.
12.OUNI KAPP – K.O. (O.K. – K.O.),Jeannot Stirn, CINE-AMATEURS-LUXEMBOURG (C.A.L.), Luksemburg, 1995., SVHS, 49 sec.
13.CIGARETA UBIJA, ZAR NE? Dalibor Jakopčević (r, sc), Mario Gregurić (k, mt, ton), VIDEO DRUŽINA CENTAR DUBRAVA, Zagreb, 1999., SVHS, 48 sec.
14.SALAISUUS (THE SECRET) Lauri Haukkamaa (r, sc, mt), Juha Lahti (sc, k), FVL, Finska, 1999., VHS, 53 sec.



15.ALWEJSKO PIVO Trpimir Kvesić (r, sc, k), Dana Budisavljević (mt), Denis Božak (ton), SLOBOŠTINA MM, Zagreb, 1999., SVHS, 60 sec.
16.VZPON Franc Kopič, SAMOSTALNI AUTOR, Slovenija, 1997., VHS, 60 sec.
17.TOMISLAV GOTOVAC Tomislav Gotovac (r), Zoran Happ (k), Davor Pećarina (mt), SAMOSTALNI AUTOR, Zagreb, 1996., SVHS, 59 sec.
18.NAVIGACE Milan Haškovec, HAŠFILM, Češka Republika, VHS, 53 sec.
19.MRAV Damir Alter Matijević, SAMOSTALNI AUTOR, Zagreb, 1998., VHS, 58 sec.
20.BREAKING UP Mikael Colville – Andersen, SAMOSTALNI AUTOR, Danska, 1999., VHS, 60 sec.
21.SIMÓN Juanma L. Díaz (r, k, mt), José y M. Lagares (sc, ton), SAMOSTALNI AUTOR, Španjolska, 1998., VHS, 60 sec.
22.TOUR RETOUR Tomislava Vereš (r, sc, k, ton), Milan Bukovac (r, sc, k), Damir Čučić (mt, ton), AUTORSKI STUDIO FFV, Zagreb, 1999., VHS, 60 sec.
23.LA RIVINCITA rmando Alberti (r, sc, k, mt), Claudio Alberti (r, sc, k), SUPER 8 E VIDEOCLUB MERANO, Italija, 1997., VHS, 34 sec.
24.KONTRAST Čejen Černić, VIDEO KLUB “MURSA”, Osijek, 1999., VHS, 58 sec.
25.UNE CHOSE EST SURE Favard Mickaël i Lionel Tirant, CAMERA CLUB DAUPHINOIS, Francuska, 1998., VHS, 58 sec.
26.D. S. Ratko Selihar (r, sc, k, ton), Matko Dodig (mt, ton), KINO KLUB “ZAGREB”, Zagreb, 1999., VHS, 59 sec.
27.THE ORDER OF FACTORS DOESN’T ALTER THE PRODUCT Alfredo Castellanos – N. Megias (r, sc, k), Adolf Alcañiz (mt), C. Veloso’s fragment “rap/pop” (ton), DE HUSILLO TV UNIVERSITY OF BSN, Španjolska, 1999., VHS, 60 sec.
28.KUNG FU ZAPOVJED – TEHNIKA FETUSAIgor Savatović (r, sc, k), Veljko Segarić (mt), Tomislav Šango (ton), OD RUKE DO RUKE SEKTOR FILMA, Zagreb, VHS, 59 sec.

29.AS Vikentija Gjorgjevski, AKADEMSKI KINO KLUB – SKOPJE, Makedonija, 1999., VHS, 57 sec.
30.ZA POVIJEST Darko Vernić Bundi (r, sc, k, mt), Tomas Krkač (ton), SAMOSTALNI AUTOR, Zagreb, 1999., VHS, 60 sec.
31CYCLESÚTRA Juraj Mandel, Slovačka,1998., VHS, 60 sec.
32.IZOLACIJA Dario Juričan (r, sc, k), Stjepan Žgela (mt, ton), SAMOSTALNI AUTOR, Zagreb, 1999., VHS, 58 sec.
33.SAFETY FIRST VIDEOFILMER SENFTENBERG, Njemačka, 1998., SVHS, 60 sec.
34.WHY Dejan Kljajić, BASTI FILM CO., Zagreb, 1999., SVHS, 59 sec.
35.RIEN NE VA PLUS??? Walter Gutknecht, SAMOSTALNI AUTOR, Švicarska, 1998., SVHS, 60 sec.
36.NOVI DAN Milan Bunčić (r, sc, ton), Marija Šebreg (r), Milan Bukovac (k), Damir Čučić (mt), AUTORSKI STUDIO FFV, Zagreb, 1999., SVHS, 60 sec.
37.PES (DOG) Petr Urban, SAMOSTALNI AUTOR, Češka Republika, 1999., SVHS, 39 sec.
38.00:00 Tomislav Šango (r, sc, ton), Igor Savatović (k), Veljko Segarić (mt), OD RUKE DO RUKE SEKTOR FILMA, Zagreb, 1999., VHS, 30 sec.
39.NO TITLE Attila Magyar (r, mt), Gábor Szepesi (k, mt), INDEPENDENT FILM AND VIDEO ASSOCIATION MAFSZ, Mađarska, 1997., VHS, 60 sec.
40.PARTY 4 SEVEN Siniša Veir (r, sc), Josip Matić (k, mt, ton), GFR FILM-VIDEO, Požega, 1998., VHS, 59 sec.
41.THE OBSTACLE John Lungaro Mifsud, MALTA AMATEURS CINE CIRCLE, Malta, 1995., VHS, 55 sec.
42BLJAK Ivica Brusić, KINOVIDEO KLUB “LIBURNIA-FILM”, Rijeka, 1999., VHS, 60 sec.
43.DIFFERENT WORLDSÅke Kåller (r), Filmligan (sc), Gunnar Nilsson (k), Jan Håkanson (ton), FILMLIGAN, Švedska, 1998., VHS, 60 sec.